Nasıl Çalışır?

ONLINE FORMA TASARIM UYGULAMASI

MetsForma'nin türünün en gelişmiş örneği olan Online Forma Tasarım uygulaması ile artık istediğiniz branşda, yüzlerce model arasından seçim yapıp, dilediğiniz renklerde forma, şort ve çorabınızı renklendirip istediğiniz şekilde kombinleyerek online forma siparişinizi verebilirsiniz.

#Futbol, #basketbol, #voleybol, #hentbol gibi onlarca branşda, tasarımcılarımız tarafından özel olarak hazırlanmış yüzlerce forma modeli arasından seçim yaparak, dilediğiniz formayı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Formanıza, dilerseniz şort ve çorap ekleyerek başdan aşağı tam bir spor forması oluşturma seçeneğiniz mevcutur.

Formanızın üst, şort ve çoraplarını MetsForma özel renkleri ile istediğiniz şekilde renklendirebilir, formanızın ön, arka ve şort bölümleri için belirli alanlara sponsor yazı, reklam ve görselleri ekleyebilir, hatta forma numaraları ve yazıları için renk ve özel fontlar arasından seçim yapabilirsiniz. Formanız için yaka seçimi, ribana seçimi, uzun veya kısa kol seçenklerinden istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

İsimsiz ve numarasız forma siparişi verebileceğiniz gibi, her forma için isim, numara ve forma beden bilgilerinizi girebilirsiniz. Baştan sona sizin istediğiniz şekilde düzenleyebileceğiniz forma tasarımınızı hemen sipariş verin, METSFORMA  sizin için hazırlasın.

MetsForma Online Forma Tasarım Uygulaması ile artık dileğiniz formayı tasarlamak her zamankinden daha kolay. Haydi hemen formanızı tasarlamaya başlayın.

FORMA TASARIM İŞLEMİ

MetsForma Online Forma Tasarım Uygulaması ile dilediğiniz formayı tasarlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir

1- Branş Seçimi

1. aşama olarak, websitemizde yer alan spor branşları içerisinden tercih ettiğiniz branşı seçerek, forma tasarım işlemine başlayabilirsiniz. Branş seçimi ile, seçilen branşda erkek ve kadın için ayrı forma seçenekleri mevcut ise cinsiyet seçimi de yapabilirsiniz.

1 adm - Bran seimi
1. adım - Branş seçimi


2- Model Seçimi

Branş ve cinsiyet seçimini yaptıktan sonra 2. aşama olan forma model seçimi ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda seçtiğiniz branşa özel olarak tasarlanmış olan yüzlerce model içerisinden beğendiğiniz bir tanesini seçerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2 adm - Model seimi
2. adım - Model seçimi


3- Formanı Tasarla

3. aşamada karşınıza forma tasarım ekranımız gelecektir. Ekranın sol tarafında bu aşamadaki adımlar ve sağ tarafında ise forma tasarım arayüzümüz yer almaktadır. Tasarım bölümünde seçmiş olduğunuz forma modelini göreceksiniz.

Formamızı özelleştirmeye 1. adım olan renk seçimi işlemi ile başlıyoruz. Forma ana rengimizi ve model rengimizi seçiyoruz. Bazı formalar model için 2. ve 3.renk seçenekleri de sunmaktadır. Tüm renk seçimlerini yaparak formamızı renklendiriyoruz.

Bu aşamadaki 2. adım olan yaka, ribana ve kol seçimi bölümünden, bu model için tanımlı yaka seçeneklerinden istediğimizi belirtip, kol ve ribana isteklerimizi seçiyoruz. Daha sonra yaka ve ribana için renk seçimi yaparak devam ediyoruz.

3. adımda formamızı şort, eşofman gibi bir alt ile kombinlemek istiyorsak Şort/Alt İstiyorum seçeneğini işaretleyerek gelen şort modellerinden birini seçebiliriz. Şort seçimiden sonra şortumuzun renkleriniz seçip, renklendirme işlemini tamamlıyoruz.

4. adımda aynı şekilde çorap talebimiz var ise Çorap İstiyorum seçeneğini işaretleyerek gelen çorap modellerinden birini seçebiliriz. Çorap seçimiden sonra çorabımızın renklerini seçip, renklendirme işlemini tamamlıyoruz.

Bazı spor branşlarında tanımlı özel formalar mevcuttur. Örneğin futbol ve hentbol branşlarımızda kaleci forması seçeneği yer almaktadır. Eğer seçtiğiniz spor türüne ait bir özel forma seçeneği mevcut ise 5.adımda özel forma isteği seçeneği ile özel forma tasarım işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Formanızı istediğiniz şekilde tasarladıktan sonra, sonraki aşama butonuna tıklayarak sponsor bilgileri ekleme adımına geçiş yapabilirsiniz

3 adm - Forman tasarla
3. adım - Formanı tasarla


4- Forma Sponsor Bilgileri

4. aşama olan forma sporsor bilgileri bölümde, formanızın ön, arka ve seçim yaptıysanız şort kısmı için düzenlemeler yapabilirsiniz.

Her branşa özel forma modelleri için ön tanımlı sponsor alanları mevcuttur. Genel olarak forma üstü için forma ön kısmında sağ ve sol göğüs, göğüs altı, sağ ve sol kol olmak üzere 5 reklam alanı, forma arkasında sırt ve bel kısımlarında 2 reklam alanı ve şort üzerinde sağ ve sol bacak için 2 reklam alanı bulunmaktadır.

Forma ön reklam alanlarından sağ ve sol göğüs için bayrak veya logo-ablem yükleme seçeneği mevcuttur. Ön göğüs altı reklam alanına isterseniz yazı, isterseniz de reklam görseli yükleyebilirsiniz. Sağ ve sol kol reklam alanlarına reklam görseli yükleyebilirsiniz.

Forma arkasında yer alan sırt ve bel alanları için oyuncu adı, yazı ve reklam görseli seçenekleri mevcuttur. Sırta yazılacak yazı veya oyuncu adı için oval yazı seçeneği mevcuttur.

Şort reklam alanları için forma numarası, reklam görseli veya her ikisinin kombini kullanılabilir.

4 adm - Sponsor alanlar
4. adım - Sponsor alanları

Sponsor ve reklam alanlarını düzenledikten sonra ikinci aşama olan forma isim, numara ve beden ölçüleri tablosunu doldurabilirsiniz. Formalarınızı isimsiz ve numarasız isterseniz bu bölümü boş bırakabilirsiniz. Yalnız beden ölçüleri kısmını doldurduğunuzdan emin olunuz. Bu konuda ölçü rehberimizden yararlanabilirsiniz. Kaleci forması tasarladıysanız kaleci bilgilerini de bu kısımdan girebilirsiniz. Minimum 7 adet sipariş verilmekte olup, satır ekle butonuyla forma sipariş adedini arttırabilirsiniz.

Bu bölümden ayrıca forma ön ve arkasında yer alan forma numaraları ve formaya yazılacak yazılar için yazı fontu ve yazı rengi seçimi yapabilirsiniz.

Siparişiniz ile ilgili belirtmek istediğiniz özel bir isteğiniz bulunuyorsa not kısmına yazabilirsiniz

Forma görsellerinizi yerleştirip, isim, numara ve beden seçeneklerini doldurduktan sonra sonraki aşama butonuna tıklayarak son adım olan sipariş sayfasına ulaşacaksınız.

42 adm - Forma isim numara ve beden bilgileri
4.2 adım - Forma isim, numara ve beden bilgileri


5- Sipariş Bilgileri

Websitemiz üzerinden forma siparişi vermek için üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz var ise üye girişi yaparak işleme devam edebilirsiniz. Üye değil iseniz üye kayıt işlemi gerçekleştirerek kaldığınız yerden siparişinize devam edebilirsiniz. Sitemize üye girişi yapmak için facebook hesabınızı da kullanabilirsiniz.

Üye gişiri sonrası siparişiniz için gerekli olan fatura ve teslimat adres bilgilerinizi doldurup, dilediğiniz kargo yöntemi ve ödeme yöntemini seçmeniz gerekmektedir.

Gerekli alanları doldurduktan sonra son adımda Sipariş Özet tablonuz karşınıza gelecektir. Bu tabloda tasarlamış olduğunuz siparişinizin detayları (branş, model, renkleri, sipariş adedi, fiyat bilgisi) gösterilmektedir. Tablo altında yer alan Forma İsim, Numara ve Bedenleri ve Sponsor yazı, logo ve görselleri bağlantılarına tıklayarak formanıza eklemiş oldupunuz sponsor bilgileri ve girmiş olduğunuz isim, numara ve beden ölçülerini de görebilirsiniz.

Sipariş özetinizi dikkatle inceledikten sonra sipariş ver butonuna basarak siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son adm - Sipari bilgileri
Son adım - Sipariş bilgileri

Siparişiniz ile ilgili vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizinle irtibata geçilecek ve siparişiniz hazırlanmaya başlanacaktır.

Vermiş olduğunuz siparişlerinizi ve durumlarını site üst menüsünde yer alan kullanıcı adınızın altındaki siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz